Scroll to navigation

RENICE(1) Команди користувача RENICE(1)

НАЗВА

renice — зміна пріоритетності запущених процесів

КОРОТКИЙ ОПИС

renice [-n] пріоритетність [-g|-p|-u] ідентифікатор...

ОПИС

renice змінює пріоритетність планування одного або декількох процесів. Першим аргументом є значення пріоритетності, яким слід скористатися. Інші аргументи буде інтерпретовано як ідентифікатори процесів (типово), ідентифікатори груп процесів, ідентифікатори користувачів або імена користувачів. Зміна renice групи процесів призводить до зміни пріоритетності планування усіх процесів у групі процесів. Зміна renice для користувача спричиняє до зміни пріоритетності планування для усіх процесів, власником яких є користувач.

ПАРАМЕТРИ

-n, --priority пріоритетність

Вказати пріоритетність планування, яку буде використано для процесу, групи процесів або користувача. Використання параметра -n або --priority, але якщо використано, має бути першим аргументом.

-g, --pgrp

Вважати наступні аргументи ідентифікаторами груп процесів.

-p, --pid

Вважати наступні аргументи ідентифікаторами процесів (типовий варіант).

-u, --user

Вважати наступні аргументи іменами користувачів або ідентифікаторами користувачів.

-h, --help

Вивести текст довідки і завершити роботу.

-V, --version

Вивести дані щодо версії і завершити роботу.

ФАЙЛИ

/etc/passwd

для прив'язування імен користувачів до ідентифікаторів користувачів

ПРИМІТКИ

Користувачі, які не є надкористувачами, можуть змінювати пріоритетність процесів, окрім власних. Крім того, непривілейований користувач може лише збільшити «значення nice» (тобто вибрати нижчу пріоритетність) і такі зміни є незворотними, якщо (починаючи з Linux 2.6.12) у користувача немає відповідного обмеження на ресурси «nice» (див. ulimit(1p) і getrlimit(2)).

Надкористувач може змінювати пріоритетність будь-якого процесу і встановлювати для пріоритетності будь-яке значення у діапазоні від -20 до 19. Найрозповсюдженішими значеннями пріоритетності є такі: 19 (відповідні процеси буде запущено, лише якщо нічого іншого у системі не потребує її ресурсів), 0 («базовий» рівень пріоритетності планування), будь-яке від'ємне значення (для значного пришвидшення виконання).

ЖУРНАЛ

Команда renice з'явилася у 4.0BSD.

ПРИКЛАДИ

Вказана нижче команда має змінити пріоритетність процесів із ідентифікаторами 987 і 32, а також усіх процесів, власником яких є користувачі daemon і root:

renice +1 987 -u daemon root -p 32

ДИВ. ТАКОЖ

nice(1), chrt(1), getpriority(2), setpriority(2), credentials(7), sched(7)

ЗВІТИ ПРО ВАДИ

Для звітування про вади використовуйте систему стеження помилками на <https://github.com/util-linux/util-linux/issues>.

ДОСТУПНІСТЬ

renice є частиною пакунка util-linux, який можна отримати з Linux Kernel Archive <https://www.kernel.org/pub/linux/utils/util-linux/>.

ПЕРЕКЛАД

Український переклад цієї сторінки посібника виконано Yuri Chornoivan <yurchor@ukr.net>

Цей переклад є безкоштовною документацією; будь ласка, ознайомтеся з умовами GNU General Public License Version 3. НЕ НАДАЄТЬСЯ ЖОДНИХ ГАРАНТІЙ.

Якщо ви знайшли помилки у перекладі цієї сторінки підручника, будь ласка, надішліть електронний лист до списку листування перекладачів: trans-uk@lists.fedoraproject.org.

11 травня 2022 року util-linux 2.38.1