table of contents
- bookworm 4.18.1-1
FSTRIM(8) | Керування системою | FSTRIM(8) |
НАЗВА¶
fstrim — відкидання невикористаних блоків на змонтованій файловій системі
КОРОТКИЙ ОПИС¶
fstrim [-Aa] [-o відступ] [-l довжина] [-m мінімальний-розмір] [-v точка-монтування]
ОПИС¶
fstrim використовують на змонтованій файловій системі для відкидання (або «обрізання») блоків, які не використовуються у файловій системі. Це корисно для твердотільних дисків (SSD) та сховищ даних із тонким передбаченням.
Типово, fstrim відкине усі невикористані блоки у файловій системі. Для внесення змін до цієї поведінки на основі даних щодо діапазону або розміру, як це описано нижче, можна скористатися параметрами.
Значенням аргументу точка-монтування має бути шлях до каталогу, куди змонтовано файлову систему.
Частий запуск fstrim або навіть використання mount -o discard може негативно вплинути на строк експлуатації низькоякісних пристроїв SSD. Для більшості систем робочих станцій та серверів достатньою частотою обрізання є одне обрізання на тиждень. Зауважте, що підтримку обрізання за чергою передбачено не для усіх пристроїв, тому кожна команда обрізання передбачає штраф на швидкодію будь-яких інших спроб одночасного використання диска.
ПАРАМЕТРИ¶
Після аргументів відступ, довжина_ і _мнімальний-розмір можна додавати суфікси одиниць KiB (=1024), MiB (=1024*1024) тощо для GiB, TiB, PiB, EiB, ZiB та YiB (частина «iB» є необов'язковою, наприклад, «K» є тим самим, що і «KiB») або суфікси KB (=1000), MB (=1000*1000) тощо для GB, TB, PB, EB, ZB і YB.
-A, --fstab
-a, --all
-n, --dry-run
-o, --offset відступ
-l, --length довжина
-I, --listed-in список
--listed-in /etc/fstab:/proc/self/mountinfo.
Файлові системі із параметром монтування «X-fstrim.notrim» у fstab буде пропущено.
-m, --minimum мінімальний-розмір
-v, --verbose
fstrim повідомлятиме про ті самі потенційно відкинуті байти кожного разу, але насправді пристроєм для зберігання даних буде відкинуто лише ті сектори, до яких між викликами команди відкидання було записано дані. Крім того, шар блоків ядра резервуватиме право скоригувати діапазони відкидання так, щоб вони відповідали геометрії смуги RAID, пристроям у конфігурації LVM, для яких не передбачено обрізання, тощо. Ці спрощення не буде відтворено у fstrim_range.len (параметр --length).
--quiet-unsupported
-h, --help
-V, --version
СТАН ВИХОДУ¶
0
1
32
64
Команда fstrim --all повертає 0 (усі успішно), 32 (усі невдало) або 64 (деякі невдало, деякі успішно).
АВТОРИ¶
Lukas Czerner <lczerner@redhat.com>, Karel Zak <kzak@redhat.com>
ДИВ. ТАКОЖ¶
ЗВІТИ ПРО ВАДИ¶
Для звітування про вади використовуйте систему стеження помилками на <https://github.com/util-linux/util-linux/issues>.
ДОСТУПНІСТЬ¶
fstrim є частиною пакунка util-linux, який можна отримати з Linux Kernel Archive <https://www.kernel.org/pub/linux/utils/util-linux/>.
ПЕРЕКЛАД¶
Український переклад цієї сторінки посібника виконано Yuri Chornoivan <yurchor@ukr.net>
Цей переклад є безкоштовною документацією; будь ласка, ознайомтеся з умовами GNU General Public License Version 3. НЕ НАДАЄТЬСЯ ЖОДНИХ ГАРАНТІЙ.
Якщо ви знайшли помилки у перекладі цієї сторінки підручника, будь ласка, надішліть електронний лист до списку листування перекладачів: trans-uk@lists.fedoraproject.org.
11 травня 2022 року | util-linux 2.38.1 |