Scroll to navigation

RM(1) Команди користувача RM(1)

НАЗВА

rm — вилучення файлів або каталогів

КОРОТКИЙ ОПИС

rm [ПАРАМЕТР]... [ФАЙЛ]...

ОПИС

Цю сторінку підручника присвячено документації версії GNU команди rm. rm вилучає усі вказані програмі файли. Типово, програма не вилучає каталогів.

Якщо вказано параметр -I or --interactive=once і три або більше файлів чи вказано параметри -r, -R або --recursive, rm запитуватиме користувача про те, чи хоче він/вона продовжити виконання дії. Якщо не буде отримано підтвердження, виконання команди буде перервано.

В інших випадках, якщо файл є непридатним до запису, терміналом є стандартне джерело вхідних даних і не вказано параметр -f або --force, або вказано параметр -i чи --interactive=always, rm запитуватиме у користувача, чи слід вилучати файл. Якщо не буде отримано підтвердження, файл буде пропущено.

ПАРАМЕТРИ

Вилучити (скасувати посилання) ФАЙЛ(и).

ігнорувати файли та аргументи, яких не існує, ніколи не запитувати користувача про варіант дій
запитувати перед кожним вилученням
запитувати один раз перед вилученням більше, ніж трьох файлів, або при рекурсивному вилученні; менш набридливий варіант -i, який забезпечує захист від більшості помилок
запитувати відповідно до УМОВИ: never (ніколи), once (один раз, -I) або always (завжди, -i); без УМОВИ, запитувати завжди
при вилученні ієрархії рекурсивно, пропускати каталоги, що зберігаються на інших файлових системах, ніж вказані аргументами командного рядку
не обробляти «/» особливим чином
не вилучати «/» (типова поведінка); з «all», відкидати усі аргументи командного рядка на окремому пристрої з його батьківського запису
вилучати каталоги та їхній вміст рекурсивно
вилучати порожні каталоги
пояснити виконувані дії
відображає довідку і виходить
виводить інформацію про версію і виходить

Зазвичай rm не вилучає каталоги. Використовуйте ключ --recursive (-r або -R), щоб вилучити всі перелічені каталоги разом з їхнім вмістом.

Для вилучення файла, що починається з «-» (приклад: «-foo»), скористайтеся однією з таких команд:

rm -- -foo
rm ./-foo

Зауважте, що при використанні rm для вилучення файла його вміст зазвичай можна відновити. Використовуйте shred(1), якщо потрібна більша впевненість у неможливості відновлення вмісту.

АВТОР

Авторами програми є Paul Rubin, David MacKenzie, Richard M. Stallman і Jim Meyering.

ЗВІТИ ПРО ВАДИ

Мережева довідка GNU coreutils: <https://www.gnu.org/software/coreutils/>
Повідомляйте про будь-які помилки в перекладі на <https://translationproject.org/team/>

АВТОРСЬКІ ПРАВА

Авторські права © 2022 Free Software Foundation, Inc. Ліцензія GPLv3+: GNU GPL версії 3 або пізнішої <https://gnu.org/licenses/gpl.html>.
Це вільне програмне забезпечення: Ви можете вільно змінювати і розповсюджувати його. БЕЗ ЖОДНИХ ГАРАНТІЙ, в межах, дозволених законом.

ДИВ. ТАКОЖ

unlink(1), unlink(2), chattr(1), shred(1)

Повна документація: <https://www.gnu.org/software/coreutils/rm>
або доступна локально через виклик info '(coreutils) rm invocation'

ПЕРЕКЛАД

Український переклад цієї сторінки посібника виконано Yuri Chornoivan <yurchor@ukr.net>

Цей переклад є безкоштовною документацією; будь ласка, ознайомтеся з умовами GNU General Public License Version 3. НЕ НАДАЄТЬСЯ ЖОДНИХ ГАРАНТІЙ.

Якщо ви знайшли помилки у перекладі цієї сторінки підручника, будь ласка, надішліть електронний лист до списку листування перекладачів: trans-uk@lists.fedoraproject.org.

Вересень 2022 року GNU coreutils 9.1