- bookworm 4.18.1-1
UMOUNT(8) | Керування системою | UMOUNT(8) |
НАЗВА¶
mount — демонтувати файлову систему
КОРОТКИЙ ОПИС¶
umount -a [-dflnrv] [-t тип_файлової_системи] [-O параметр]
umount [-dflnrv] {каталог|пристрій}
umount -h|-V
ОПИС¶
Команда umount від'єднує вказані їй файлові системи від ієрархії файлів. Файлову систему слід вказувати за каталогом, до якого її було змонтовано. Також можна задати спеціальний пристрій, у якому існує файлова система, але таке задання вважається застарілим, в основному, через те, що воно не працює, якщо цей пристрій було змонтовано до декількох каталогів.
Зауважте, що файлову систему не можна демонтувати, коли вона 'зайнята' - наприклад, коли на ній є відкриті файли, або коли деякий процес має на ній робочий каталог, або коли на ній використовується файл резервної пам'яті. Заважати може навіть сам процес umount - він відкриває libc, а libc, у свою чергу, може відкривати, наприклад, файли локалі. Ліниве демонтування дозволяє уникнути цієї проблеми, але може призвести до інших проблем. Див. опис --lazy нижче.
ПАРАМЕТРИ¶
-a, --all
-A, --all-targets
-c, --no-canonicalize
Для користувачів без права root umount нехтує цей параметр.
Щоб дізнатися більше про цей параметр, ознайомтеся із сторінкою підручника щодо mount(8). Зауважте, що umount не передає цей параметр допоміжним засобам /sbin/umount.тип.
-d, --detach-loop
--fake
-f, --force
Зауважте, що цей параметр не гарантує, що команда umount не зависне. Дуже бажано використовувати абсолютні шляхи без символьних посилань, щоб уникнути в umount небажаних системних викликів readlink(2) і stat(2) для недоступних NFS.
-i, --internal-only
-l, --lazy
Перезавантаження системи очікується найближчим часом, якщо ви збираєтеся використовувати цей параметр для мережевої файлової системи або локальної файлової системи з підлеглими монтуваннями. umount -l рекомендовано використовувати, щоб під час завершення роботи запобігти зависанням через недоступність спільного мережевого ресурсу, де звичайна umount зависне через непрацездатність сервера або мережевого розділу. Повторне монтування спільного ресурсу буде неможливим.
-N, --namespace простір_назв
umount перемикає до простору назв монтування, коли читає /etc/fstab, запису /etc/mtab (або записує _/run/mount) і викликає mount(2), інакше воно працює в початковому просторі назв монтування. Це означає, що простір назв призначення не мусить містити будь-яких бібліотек або інших вимог, потрібних для виконання системного виклику umount(2).
Щоб дізнатися більше, див. mount_namespaces(7).
-n, --no-mtab
-O, --test-opts параметр...
-q, --quiet
-R, --recursive
-r, --read-only
-t, --types тип...
-v, --verbose
-h, --help
-V, --version
ДЕМОНТУВАННЯ НЕ СУПЕРКОРИСТУВАЧЕМ¶
Зазвичай, тільки суперкористувач може демонтувати файлові системи. Однак, коли fstab містить у рядку параметр user, будь-хто може демонтувати відповідну файлову систему. Щоб дізнатися більше, ознайомтеся із сторінкою підручника щодо mount(8).
Починаючи з версії 2.34, команду umount можна використовувати для виконання операції демонтування файлових систем простору користувача, якщо таблиця монтування ядра містить ID користувача. У цьому випадку параметр монтування fstab user= не потрібен.
Починаючи з версії 2.35, команда umount не завершується, якщо дозволи користувача не відповідають внутрішніми правилами безпеки libmount. Вона скасовує дозволи suid і продовжує роботу як звичайного користувача без права root. Це можна використати в тих випадках, коли права доступу root не потрібні (наприклад, у файлових системах простору користувача, просторах назв користувача тощо).
ПЕТЛЬОВИЙ ПРИСТРІЙ¶
Команда umount автоматично від’єднає петльовий пристрій, попередньо ініціалізований командою mount(8), незалежно від /etc/mtab.
У цьому випадку пристрій ініціалізується прапорцем "autoclear" (докладніше див. вивід losetup(8)), інакше необхідно використовувати параметр --detach-loop або викликати losetup -d пристрій. Функція автоочищення підтримується від Linux 2.6.25.
ЗОВНІШНІ ДОПОМІЖНІ ЗАСОБИ¶
Синтаксис зовнішніх допоміжних засобів umount такий:
umount.суфікс
{каталог|пристрій}
[-flnrv] [-N
простір
назв] [-t
тип.підтип]
де суфікс — тип файлової системи (або значення з маркера uhelper= або helper= у файлі mtab). Параметр -t можна використовувати для файлових систем, які підтримують підтип. Наприклад:
umount.fuse -t fuse.sshfs
Маркер uhelper=щось (непривілейований помічник) може з’являтися у файлі /etc/mtab, коли звичайним користувачам потрібно мати можливість демонтувати точку монтування, не визначену в /etc/fstab (наприклад, для пристрою, змонтованого за допомогою udisks(1)).
Маркер helper=тип у файлі mtab переспрямовуватиме всі запити на демонтування до помічника /sbin/umount.тип незалежно від UID.
Зауважте, що /etc/mtab наразі не підтримується, а helper= та інші параметри монтування простору користувача підтримує libmount.
СЕРЕДОВИЩЕ¶
LIBMOUNT_FSTAB=<шлях>
LIBMOUNT_MTAB=<шлях>
LIBMOUNT_DEBUG=all
ФАЙЛИ¶
/etc/mtab
/etc/fstab
/proc/self/mountinfo
ЖУРНАЛ¶
Команда umount з'явилася у AT&T UNIX версії 6.
ДИВ. ТАКОЖ¶
umount(2), losetup(8), mount_namespaces(7), mount(8)
ЗВІТИ ПРО ВАДИ¶
Для звітування про вади використовуйте систему стеження помилками на <https://github.com/util-linux/util-linux/issues>.
ДОСТУПНІСТЬ¶
umount є частиною пакунка util-linux, який можна отримати з Linux Kernel Archive <https://www.kernel.org/pub/linux/utils/util-linux/>.
ПЕРЕКЛАД¶
Український переклад цієї сторінки посібника виконано lxlalexlxl <lxlalexlxl@ukr.net> і Yuri Chornoivan <yurchor@ukr.net>
Цей переклад є безкоштовною документацією; будь ласка, ознайомтеся з умовами GNU General Public License Version 3. НЕ НАДАЄТЬСЯ ЖОДНИХ ГАРАНТІЙ.
Якщо ви знайшли помилки у перекладі цієї сторінки підручника, будь ласка, надішліть електронний лист до списку листування перекладачів: trans-uk@lists.fedoraproject.org.
4 серпня 2022 року | util-linux 2.38.1 |