table of contents
- bullseye 1:4.10.0-1
- bullseye-backports 1:4.18.1-1~bpo11+1
- testing 1:4.18.1-1
- unstable 1:4.18.1-1
__SETFPUCW(3) | Podręcznik programisty Linuksa | __SETFPUCW(3) |
NAZWA¶
__setfpucw - zmiana słowa kontrolnego koprocesora w architekturze i386 (przestarzałe)
SKŁADNIA¶
#include <i386/fpu_control.h>
void __setfpucw(unsigned short control_word);
OPIS¶
Funkcja __setfpucw() wpisuje control_word do rejestrów FPU (floating-point unit - jednostki zmiennoprzecinkowej) w architekturze i386. Słowo to było używane do zmiany dokładności zmiennoprzecinkowej, zaokrąglania oraz wyjątków zmiennoprzecinkowych.
ZGODNE Z¶
Ta funkcja była niestandardowym rozszerzeniem GNU.
UWAGI¶
Od glibc 2.1 ta funkcja już nie istnieje. Dostępne są nowe funkcje zgodne z C99 o prototypach w <fenv.h>, takie jak fegetround(3), fesetround(3), służące do ustawiania trybów zaokrąglania koprocesora; takie jak fegetenv(3), feholdexcept(3), fesetenv(3), feupdateenv(3), służące do ustawiania środowiska zmiennoprzecinkowego; takie jak feclearexcept(3), fegetexceptflag(3), feraiseexcept(3), fesetexceptflag(3) orazfetestexcept(3), służące do obsługi wyjątków zmiennoprzecinkowych.
Jeśli mimo wszystko potrzebny jest bezpośredni dostęp do słowa kontrolnego FPU, można posłużyć się zdefiniowanymi w <fpu_control.h> makrami _FPU_GETCW i _FPU_SETCW.
PRZYKŁADY¶
__setfpucw(0x1372)
Set FPU control word on the i386 architecture to
- extended precision
- rounding to nearest
- exceptions on overflow, zero divide and NaN
ZOBACZ TAKŻE¶
<fpu_control.h>
O STRONIE¶
Angielska wersja tej strony pochodzi z wydania 5.10 projektu Linux man-pages. Opis projektu, informacje dotyczące zgłaszania błędów oraz najnowszą wersję oryginału można znaleźć pod adresem https://www.kernel.org/doc/man-pages/.
TŁUMACZENIE¶
Autorami polskiego tłumaczenia niniejszej strony podręcznika są: Adam Byrtek <alpha@irc.pl>, Andrzej Krzysztofowicz <ankry@green.mf.pg.gda.pl> i Robert Luberda <robert@debian.org>
Niniejsze tłumaczenie jest wolną dokumentacją. Bliższe informacje o warunkach licencji można uzyskać zapoznając się z GNU General Public License w wersji 3 lub nowszej. Nie przyjmuje się ŻADNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI.
Błędy w tłumaczeniu strony podręcznika prosimy zgłaszać na adres listy dyskusyjnej manpages-pl-list@lists.sourceforge.net.
9 czerwca 2020 r. | Linux |