table of contents
- bullseye-backports 4.18.1-1~bpo11+1
- testing 4.18.1-1
- unstable 4.18.1-1
IONICE(1) | Команди користувача | IONICE(1) |
НАЗВА¶
ionice — встановлення або отримання класу і пріоритетності планування введення-виведення процесів
КОРОТКИЙ ОПИС¶
ionice [-c клас]
[-n рівень]
[-t] -p PID
ionice [-c клас] [-n
рівень] [-t]
-P PGID...
ionice [-c клас] [-n
рівень] [-t]
-u UID...
ionice [-c клас] [-n
рівень] [-t]
команда
[аргумент...]
ОПИС¶
Ця програма встановлює або отримує клас і пріоритетність планування введення-виведення для певної програми. Якщо не вказано аргументів або вказано лише -p, ionice надсилатиме запит щодо класу і пріоритетності планування поточного введення-виведення для відповідного процесу.
Якщо вказано команду, ionice запустить цю команду із вказаними аргументами. Якщо клас не вказано, команду буде виконано із класом планування «найкращі зусилля» («best-effort»). Типовим рівнем пріоритетності є 4.
На час написання цієї сторінки процес може належати до одного з трьох класів планування:
- Бездіяльність
- Програма, яка працює із лінивою пріоритетністю, отримуватиме час для роботи з диском, якщо ніяка інша програма не просить про квоту для введення-виведення на диск протягом періоду лояльності. Вплив процесу із лінивим введенням-виведенням на звичайну роботу системи має бути нульовим. Цей клас планування не приймає аргументу пріоритетності. На сьогодні, цей клас планування є дозволеним для звичайних користувачів (з часу появи 2.6.25).
- Оптимальне навантаження
- Це клас
планування
для
будь-якого
процесу,
для якого
не
визначено
певного
рівня
пріоритетності
введення-виведення.
Цей клас
приймає
аргумент
пріоритетності
0-7, де менші
числа
означають
вищу
пріоритетність.
Програми,
які
працюють
на одному
рівні
пріоритетності
найкращих
зусиль,
обслуговуються
у
циклічний
спосіб.
Зауважте, що до ядра 2.6.26 процес, який не просив про пріоритетність введення-виведення формально використовував клас планування «none», але засіб планування введення-виведення обробляв такі процеси так, наче вони належать до класу найкращих зусиль. Пріоритетність у межах класу найкращих зусиль буде динамічно визначено за рівнем пріоритетності для процесора: пріоритетність_введення_виведення = (пріоритетність_у_процесорі + 20) / 5.
Для ядер після 2.6.26 із планувальником введення-виведення CFQ процес, який не надіслав запиту щодо пріоритетності введення-виведення, успадковує клас планування свого процесора. Пріоритетність введення-виведення є похідною від рівня пріоритетності процесу у процесорі (те саме, що і до ядра 2.6.26).
- Режим реального часу
- Клас планування реального часу надає доступ до диска одразу, незалежно від того, що відбувається у системі. Таким чином, клас реального часу слід використовувати обережно, оскільки він лишає без ресурсів усі інші процеси. Так само, як і з класом найкращих зусиль, визначено 8 рівнів пріоритетності, які визначають величину частки, яку отримує вказаний процес у вікні планування. Користування цим класом планування заборонено для звичайних (не-root) користувачів.
ПАРАМЕТРИ¶
- -c, --class клас
- Вказати назву або число класу планування, яким слід скористатися; «0» — немає, «1» — планування реального часу, «2» — найкращі зусилля, «3» — лінивий.
- -n, --classdata рівень
- Вказати дані класу планування. Буде враховано, лише якщо клас приймає аргумент. Для класів планування реального часу та найкращих зусиль коректними є значення 0-7 (рівні пріоритетності), а 0 відповідає найвищому рівню пріоритетності.
- -p, --pid PID...
- Вказати ідентифікатори процесів для запущених процесів, для яких слід отримати або встановити параметри планування.
- -P, --pgid PGID...
- Вказати ідентифікатори груп процесів для запущених процесів, для яких слід отримати або встановити параметри планування.
- -t, --ignore
- Ігнорувати помилки при встановленні бажаної пріоритетності. Якщо було вказано команду, запустити її, навіть якщо неможливо встановити бажану пріоритетність планування, що може трапитися через недостатні права доступу або стару версію ядра.
- -h, --help
- Вивести текст довідки і завершити роботу.
- -u, --uid UID...
- Вказати ідентифікатори користувача для запущених процесів, для яких слід отримати або встановити параметри планування.
- -V, --version
- Вивести дані щодо версії і завершити роботу.
ПРИМІТКИ¶
У Linux передбачено підтримку пріоритетності та класів планування введення-виведення з версії 2.6.13, із введенням планувальника введення-виведення CFQ.
ПРИКЛАДИ¶
- # ionice -c 3 -p 89
- Встановлює процес із PID 89 як процес із лінивим введенням-виведенням..
- # ionice -c 2 -n 0 bash
- Запускає «bash» як програму із найкращими зусиллями і найвищою пріоритетністю.
- # ionice -p 89 91
- Виводить клас і пріоритетність процесів із PID 89 і 91.
АВТОРИ¶
Jens Axboe <jens@axboe.dk> Karel Zak <kzak@redhat.com>
ДИВ. ТАКОЖ¶
ДОСТУПНІСТЬ¶
Програма ionice є частиною пакунка util-linux і доступна за адресою https://www.kernel.org/pub/linux/utils/util-linux/.
ПЕРЕКЛАД¶
Український переклад цієї сторінки посібника виконано Andriy Rysin <arysin@gmail.com> і Yuri Chornoivan <yurchor@ukr.net>
Цей переклад є безкоштовною документацією; будь ласка, ознайомтеся з умовами GNU General Public License Version 3. НЕ НАДАЄТЬСЯ ЖОДНИХ ГАРАНТІЙ.
Якщо ви знайшли помилки у перекладі цієї сторінки підручника, будь ласка, надішліть електронний лист до списку листування перекладачів: trans-uk@lists.fedoraproject.org.
липень 2011 року | util-linux |