table of contents
- bullseye-backports 4.18.1-1~bpo11+1
- testing 4.18.1-1
- unstable 4.18.1-1
LSCPU(1) | Команди користувача | LSCPU(1) |
НАЗВА¶
lscpu — виведення даних щодо архітектури процесорів
КОРОТКИЙ ОПИС¶
lscpu [параметри]
ОПИС¶
lscpu збирає дані щодо архітектури процесорів з sysfs, /proc/cpuinfo та усіх відповідних специфічних для архітектури бібліотек (наприклад librtas у Powerpc). Виведення команди може бути оптимізовано для обробки або для зручного читання людьми. До даних буде включено, наприклад, кількість процесорів, потоків, ядер, сокетів та вузлів Non-Uniform Memory Access (NUMA). Також буде наведено дані щодо кешів процесорів, спільного використання кешів, сімейства, моделі, швидкодії у bogoMIPS, порядку байтів та модифікацій.
У віртуалізованих середовищах виведені дані щодо архітектури процесорів відповідатимуть конфігурації гостьової операційної системи, яка, зазвичай, відрізняється від конфігурації фізичної (основної) системи. Для архітектур, де передбачено підтримку отримання даних щодо фізичної топології, lscpu також показуватиме кількість фізичних сокетів, чипів, ядер в основній системі.
Параметри, які впливають на таблицю виведення, мають аргумент список. Скористайтеся цим аргументом для налаштовування виведених командою даних. Вкажіть список відокремлених комами міток стовпчиків для обмеження таблиці виведення лише вказаними стовпчиками, скомпонованими у вказаному порядку. Див. СТОВПЧИКИ, щоб ознайомитися зі списком коректних міток стовпчиків. Записи міток стовпчиків можна вказувати літерами будь-якого регістру.
Підтримку усіх стовпчиків передбачено не в усіх архітектурах. Якщо вказано непідтримуваний стовпчик, lscpu виведе стовпчик, але не надасть ніяких даних для нього.
Типове форматування виведених до термінала даних може бути оптимізовано для зручності читання. Виведення даних до відмінних від термінала файлів (наприклад каналів обробки) ця оптимізація ніколи не стосуватиметься — завжди зберігатиметься формат «Поле: дані\n».
Розміри кешів буде виведено як резюме для усіх процесорів. У версіях до 2.34 дані буде виведено як розміри для окремих процесорів, але виведені дані можуть здатися суперечливими через складну топологію процесорів і спосіб, у який кеші розподіляються між процесорами. Докладніший опис кешів можна знайти у описі параметра --cache.
СТОВПЧИКИ¶
Зауважте, що елементи топології (ядро, сокет тощо) мають послідовні унікальні ідентифікатори, нумерація яких починається з нуля, але логічні номери процесорів визначаються ядром, у якому немає гарантії послідовної нумерації.
- CPU
- Номер логічного процесора, як його використано ядром Linux.
- CORE
- Номер логічного ядра. Ядро може містити декілька процесорів.
- SOCKET
- Номер логічного сокета. Сокет може містити декілька ядер.
- BOOK
- Номер логічної книги. Книга може містити декілька сокетів.
- DRAWER
- Номер логічної шухляди. Шухляда може містити декілька книг.
- NODE
- Номер логічного вузла NUMA. Вузол може містити декілька шухляд.
- CACHE
- Відомості щодо активних наборів семафорів.
- ADDRESS
- Фізична адреса процесора.
- ONLINE
- Індикатор, який демонструє, чи використовує зараз процесор екземпляр Linux.
- CONFIGURED
- Індикатор, який показує, чи розподілено процесор ядром до віртуального обладнання, на якому запущено екземпляр Linux. Процесори, які налаштовано відповідним чином, може бути переведено в активний стан екземпляром Linux. У цьому стовпчику міститимуться дані, лише якщо у вашій системі обладнання та гіпервізорі передбачено підтримку динамічного розподілу ресурсів процесора.
- POLARIZATION
- У цьому стовпчику містяться дані для екземплярів Linux, які запущено на віртуальному обладнанні із гіпервізором, який може перемикати режим розподілу процесорів (поляризацію). Значенням поляризації може бути:
- horizontal
- Навантаження розподіляється між усіма доступними процесорами.
- vertical
- Навантаження концентрується на декількох процесорах.
Для вертикальної поляризації, у стовпчику також буде показано степінь концентрації, високу, середню чи низьку. Цей стовпчик міститиме дані, лише якщо у вашій системі обладнання та гіпервізорі передбачено підтримку поляризації процесорів.
- MAXMHZ
- Максимальна частота процесора у мегагерцах. Корисно, якщо lscpu використано як інструмент збирання даних щодо апаратної частини комп'ютера. Зауважте, що значення частоти є динамічним і визначається засобом керування процесорами, залежно від поточної потреби у ресурсах.
- MINMHZ
- Мінімальна частота у мегагерцах для процесора.
ПАРАМЕТРИ¶
- -a, --all
- Включити до виведених даних рядки для активних і неактивних процесорів (типовий варіант для -e). Цей параметр можна вказувати лише разом із параметром -e або -p.
- -B, --bytes
- Вивести розмір у байтах, а не у зручному для читання форматі.
- -b, --online
- Обмежити виведення лише активними процесорами (типово для -p). Цей параметр можна вказувати лише разом із параметром -e або -p.
- -C, --caches[=список]
- Вивести
подробиці
щодо кешів
процесорів.
Щоб
дізнатися
більше про
доступні
дані,
ознайомтеся
із
виведенням
команди із
параметром
--help.
Якщо не вказано аргумент список, до типових виведених даних буде включено усі стовпчики, для яких доступні дані.
При визначенні аргументу список рядок має складатися із параметра, символу (=) і не містити пробілів або інших пробільних символів'. Приклади: -C=NAME,ONE-SIZE і --caches=NAME,ONE-SIZE.
- -c, --offline
- Обмежити виведення лише неактивними процесорами. Цей параметр можна вказувати лише разом із параметром -e або -p.
- -e, --extended[=список]
- Вивести
дані щодо
процесорів
у зручному
для
читання
форматі.
Якщо не вказано аргумент список, до типових виведених даних буде включено усі стовпчики, для яких доступні дані.
При визначенні аргументу список рядок має складатися із параметра, символу (=) і не містити пробілів або інших пробільних символів. Приклади: '-e=cpu,node' і '--extended=cpu,node'.
- -h, --help
- Вивести текст довідки і завершити роботу.
- -J, --json
- Використати формат виведення JSON для типового резюме або розширених виведених даних (див. --extended).
- -p, --parse[=список]
- Оптимізувати
виведені
командою
дані для
спрощення
обробки.
Якщо не вказано аргументу список, виведені командою дані будуть сумісними із ранніми версіями lscpu. У цьому сумісному форматі для відокремлення стовпчиків кешу процесорів буде використано дві коми. Якщо не буде виявлено кешів процесорів, стовпчик кешу буде пропущено.
Якщо використано аргумент список, стовпчики кешів буде відокремлено двокрапкою (:).При визначенні аргументу список рядок має складатися із параметра, символу (=) і не містити пробілів або інших пробільних символів. Приклади: '-p=cpu,node' і '--parse=cpu,node'.
- -s, --sysroot каталог
- Зібрати дані щодо процесорів для екземпляра Linux, відмінного від екземпляра, з якого запущено команду lscpu. Вказаний каталог є кореневим каталогом системи екземпляра Linux, ревізію якого слід виконати.
- -x, --hex
- Використовувати шістнадцяткові маски для наборів процесорів (наприклад «ff»). Типово, набори буде виведено у форматі списку (наприклад 0,1). Зауважте, що до версії 2.30, програма виводила маску з префіксом 0x.
- -y, --physical
- Вивести
фізичні
ідентифікатори
для усіх
стовпчиків
із
елементами
топології
(ядро,
сокет
тощо).
Окрім
логічних
ідентифікаторів,
які
призначено
lscpu, фізичні
ідентифікатори
є
специфічними
для
платформи
значеннями,
як надає
ядро.
Фізичні
ідентифікатори
не
обов'язково
є
унікальними
і
упорядкованими
послідовно.
Якщо ядру
не вдалося
отримати
фізичний
ідентифікатор
для
елемента,
lscpu виведе
символ
дефіса (-).
Цей параметр не впливає на виведення даних щодо логічних номерів процесорів.
- -V, --version
- Вивести дані щодо версії і завершити роботу.
- --output-all
- Вивести список усіх доступних стовпчиків. Цей параметр має бути поєднано з параметром --extended, --parse або --caches.
ВАДИ¶
Базовий огляд щодо сімейства, моделі та інших характеристик процесора завжди буде засновано лише на даних першого процесора.
Іноді у Dom0 Xen ядро повідомляє помилкові дані.
На віртуальному апаратному забезпеченні дані щодо кількості ядер на сокет та подібні дані можуть бути помилковими.
АВТОРИ¶
Cai Qian <qcai@redhat.com> Karel Zak <kzak@redhat.com> Heiko Carstens <heiko.carstens@de.ibm.com>
ДИВ. ТАКОЖ¶
ДОСТУПНІСТЬ¶
Програма lscpu є частиною пакунка util-linux і доступна за адресою https://www.kernel.org/pub/linux/utils/util-linux/.
ПЕРЕКЛАД¶
Український переклад цієї сторінки посібника виконано Yuri Chornoivan <yurchor@ukr.net>
Цей переклад є безкоштовною документацією; будь ласка, ознайомтеся з умовами GNU General Public License Version 3. НЕ НАДАЄТЬСЯ ЖОДНИХ ГАРАНТІЙ.
Якщо ви знайшли помилки у перекладі цієї сторінки підручника, будь ласка, надішліть електронний лист до списку листування перекладачів: trans-uk@lists.fedoraproject.org.
Березень 2019 року | util-linux |