table of contents
- buster 1:0.7-1
CANCEL(1) | General Commands Manual | CANCEL(1) |
NAZWA¶
cancel - wysyła żądania anulowania do usługi druku LPRngSKŁADNIA¶
cancel [-P printer] [-D debug-options] [job-ID...]OPIS¶
Uwaga! To tłumaczenie może być nieaktualne!Gdy należący do LPRng klient lprm zostanie wywołany pod nazwą cancel, to obsługuje interfejs cancel. Jest to podobne do zachowania programów ex(1) i vi(1). Obsługiwana postać polecenia cancel organizuje usuwanie wskazanych zadań z podanych kolejek druku. Czynność ta jest identyczna z wykonywaną przez lprm(1). Identyczne są też opcje, różnią się tylko tym, że dla cancel ostatni argument wiersza poleceń może być opcjonalną nazwą drukarki. Jeżeli ta nazwa nie pojawia się w bazie printcap LPRng, to przyjmuje się, że jest ona identyfikatorem zadania.
Format job-ID powinien być albo
wartością pola identyfikatora albo numerem zadania
zgłaszanym przez LPQ.
OPCJE¶
- -Pprinter
- Nazwa drukarki. Alternatywna metoda określania drukarki. Nadal sprawdzany jest ostatni argument wiersza poleceń, by stwierdzić, czy jest on wpisem printcap.
- -Ddebug-options
- Opcje debuggowania programu.
ARGUMENTY¶
cancel obsługuje następujące argumenty:- ID
- identyfikator zadania, zwracany przez lp. Podanie ID zadania anuluje to zadanie, nawet jeśli jest ono aktualnie drukowane.
- printer
- Nazwa drukarki (pełne zestawienie nazw drukarek można uzyskać dzięki lpq). Podanie drukarki anuluje zadanie aktualnie na niej drukowane.
ŚRODOWISKO¶
W podręczniku environ(5) znajdziesz opis poniższych zmiennych środowiska, wpływających na działanie cancel:- LPDEST
- Określa kolejkę druku. Jeżeli zmienna LPDEST nie jest ustawiona, to zastosowana zostanie zmienna PRINTER. Opcja -P dest ma pierwszeństwo nad LPDEST. Jeżeli nie podano -P a LPDEST zawiera wartość nie będącą poprawnym urządzeniem lub nazwą określającą miejsce przeznaczenia, to wyniki będą niezdefiniowane.
- PRINTER
- Określa urządzenie wyjściowe lub miejsce przeznaczenia. Jeżeli nie ustawiono LPDEST ani PRINTER, to stosowane jest nieokreślone urządzenie wyjściowe. Opcja -P dest i zmienna środowiska LPDEST mają pierwszeństwo nad PRINTER. Jeżeli nie podano -P, LPDEST nie jest ustawione, zaś PRINTER zawiera wartość nie będącą poprawnym urządzeniem lub nazwą określającą miejsce przeznaczenia, to wyniki będą niezdefiniowane.
KOD ZAKOŃCZENIA¶
cancel zwraca poniższe kody zakończenia:- 0
- Wykonanie pomyślne.
- >0
- Wystąpił błąd.
ZOBACZ TAKŻE¶
lpd.conf(5), lpc(8), lpd(8), lpr(1), lpq(1), lprm(1), printcap(5), lpd.conf(5), pr(1).DIAGNOSTYKA¶
Większość komunikatów diagnostycznych jest oczywista. Jeśli dokładny powód niepowodzenia pozostaje niejasny, należy włączyć poziom debugowania (-D5) i uruchomić ponownie. Informacja diagnostyczna pomoże uchwycić dokładną przyczynę.HISTORIA¶
LPRng jest rozszerzonym systemem buforowania wydruku o funkcjonalności podobnej do oprogramowania Berkeley LPR. Listą dyskusyjną o LPRng jest lprng@lprng.com; subskrypcja przez wysłanie listu do lprng-request@lprng.com ze słowem `subscribe` w treści. Oprogramowanie to jest dostępne z ftp://ftp.astart.com/pub/LPRng.AUTOR¶
Patrick Powell <papowell@astart.com>.INFORMACJE O TŁUMACZENIU¶
Powyższe tłumaczenie pochodzi z nieistniejącego już Projektu Tłumaczenia Manuali i może nie być aktualne. W razie zauważenia różnic między powyższym opisem a rzeczywistym zachowaniem opisywanego programu lub funkcji, prosimy o zapoznanie się z oryginalną (angielską) wersją strony podręcznika za pomocą polecenia:- man --locale=C 1 cancel
Prosimy o pomoc w aktualizacji stron man - więcej informacji można znaleźć pod adresem http://sourceforge.net/projects/manpages-pl/.
LPRng-3.6.13 | LPRng |