Scroll to navigation

xwdtopnm(1) General Commands Manual xwdtopnm(1)

NAZWA

xwdtopnm - utwórz przenośną mapę (.p?m) z pliku .xwd w wersji X10 lub X11

SKŁADNIA

xwdtopnm [plik_xwd]

OPIS

Odczytuje plik .xwd (X window dump file) w wersji X10 lub X11. Następnie zapisuje na standardowe wyjście przenośną mapę (.p?m). Rodzaj pliku wyjściowego zależy od typu pliku wejściowego. Jeżeli plik wejściowy jest czarno-biały, tworzony jest plik pbm, jeżeli plik wejściowy jest w skali szarości, tworzony jest plik pgm, w pozostałych przypadkach tworzony jest plik ppm. Program informuje użytkownika, jaki rodzaj pliku jest tworzony.

Używając tego programu możez stworzyć przenośną mapę ze wszystkiego, co widzisz na ekranie stacji roboczej. Wystarczy wyświetlić cokolwiek, uruchomić program xwd, dokonać konwersji pliku wyjściowego za pomocą xwdtopnm, a następnie użyć programu pnmcut, by wybrać interesujący cię fragment obrazu.

BŁĘDY

Nie przeprowadziłem testów tego programu w zbyt wielu konfiguracjach, więc prawdopodobnie zawiera on błędy. Poinformuj mnie, jeżeli napotkasz jakieś problemy.

ZOBACZ TAKŻE

pnmtoxwd(1), pnm(5), xwd(1)

AUTOR

Copyright (C) 1989, 1991 Jef Poskanzer.

T◈UMACZENIE

Autorami polskiego tłumaczenia niniejszej strony podręcznika są: Łukasz Kowalczyk <lukow@tempac.okwf.fuw.edu.pl> i Robert Luberda <robert@debian.org>

Niniejsze tłumaczenie jest wolną dokumentacją. Bliższe informacje o warunkach licencji można uzyskać zapoznając się z GNU General Public License w wersji 3 lub nowszej. Nie przyjmuje się ŻADNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI.

Błędy w tłumaczeniu strony podręcznika prosimy zgłaszać na adres listy dyskusyjnej manpages-pl-list@lists.sourceforge.net.

11 stycznia 1991