MKSWAP(8) | Керування системою | MKSWAP(8) |
НАЗВА¶
mkswap - налаштовування області резервної пам'яті Linux
КОРОТКИЙ ОПИС¶
mkswap [options] device [blocks]
mkswap [options] --size size --file file
ОПИС¶
mkswap sets up a Linux swap area on a device or in a file.
Аргументом пристрій, зазвичай, є розділ диска (щось подібне до /dev/sdb7), але ним може бути і файл. Ядро Linux не обробляє ідентифікатори розділів, але у багатьох скриптах встановлення припускають, що розділи, що належать до шістнадцяткового типу 82 (LINUX_SWAP), призначено для розділів резервної пам’яті. (Попередження: для розділів Solaris теж використано цей тип. Будьте обережні, щоб не знищити ваші розділи Solaris.)
Параметр блоки є зайвим, але його підтримку збережено з міркувань зворотної сумісності. (Він задає бажаний розмір області резервної пам’яті у 1024-байтових блоках. mkswap використовуватиме увесь розділ або файл, якщо параметр не вказано. Не варто його вказувати - малесенька друкарська помилка може знищити вміст вашого диска.)
Після створення області резервної пам’яті, вам слід віддати команду swapon(8), щоб почати нею користуватися. Зазвичай, області резервної пам’яті потрапляють до списку /etc/fstab, отже, система починає ними користуватися під час завантаження після команди swapon -a, яка є частиною скрипту завантаження.
ПОПЕРЕДЖЕННЯ¶
Заголовок резервної пам’яті не використовує перший блок. Там можуть бути завантажувач або мітка диска, але розміщувати їх там не варто. Рекомендованим є використання окремого розділу для області резервної пам’яті Linux.
mkswap, like many others mkfs-like utils, erases the first partition block to make any previous filesystem invisible.
Втім, mkswap відмовляється витирати перший блок на пристрої із міткою диска (SUN, BSD, ...).
ПАРАМЕТРИ¶
-c, --check
-F, --file
-f, --force
Також, без цього параметра, mkswap відмовлятиметься витирати перший блок на пристрої із таблицею розділів.
-q, --quiet
-L, --label мітка
--lock[=режим]
-p, --pagesize розмір
-U, --uuid UUID
clear
random
time
-e, --endianness ПОРЯДОКБАЙТІВ
-o, --offset відступ
-s, --size розмір
-v, --swapversion 1
--verbose
-h, --help
-V, --version
СЕРЕДОВИЩЕ¶
LIBBLKID_DEBUG=all
LOCK_BLOCK_DEVICE=<режим>
ЗАУВАЖЕННЯ¶
Максимальний корисний розмір області резервної пам’яті залежить від архітектури і версії ядра системи.
Максимальна кількість сторінок, які можна адресувати у заголовку області резервної пам’яті дорівнює 4294967295 (максимальне значення 32-бітового цілого числа без знаку). Решту місця на пристрої резервної пам’яті буде проігноровано.
У поточних версіях Linux уможливлює використання 32 областей резервної пам’яті. Області резервної пам’яті можна переглядати у файлі /proc/swaps.
mkswap refuses areas smaller than 10 pages.
Якщо вам не відомий розмір сторінки, який використано у вашій системі, ви можете ознайомитися із ним за допомогою команди getconf PAGESIZE.
Aside from mkswap --file, it is also possible to create the swapfile manually before initializing it with mkswap, e.g. using a command like
# dd if=/dev/zero of=swapfile bs=1MiB count=$((8*1024))
для створення файла резервної пам’яті розміром у 8 ГіБ.
In such a case, please read notes from swapon(8) about the swap file use restrictions (holes, preallocation and copy-on-write issues).
ТАКОЖ ПЕРЕГЛЯНЬТЕ¶
ЯК НАДІСЛАТИ ЗВІТ ПРО ВАДИ¶
Для звітування щодо вад скористайтеся системою стеження за вадами - <https://github.com/util-linux/util-linux/issues>.
ДОСТУП ДО ПРОГРАМИ¶
Програма mkswap є частиною пакунка util-linux, який можна отримати з архіву ядра Linux <https://www.kernel.org/pub/linux/utils/util-linux/>.
2024-11-13 | util-linux 2.40.2 |