Scroll to navigation

LSMEM(1) Команди користувача LSMEM(1)

НАЗВА

lsmem — виведення списку діапазонів доступної пам'яті із даними щодо їхнього стану роботи

КОРОТКИЙ ОПИС

lsmem [параметри]

ОПИС

Команда lsmem виводить список діапазонів доступної пам'яті із даними щодо їхнього стану працездатності. Блоки пам'яті зі списку відповідають представленню блоків пам'яті у sysfs. Програма також показує розмір блоків пам'яті та об'єм пам'яті у активному та пасивному стані.

Типовий формат виведення є сумісним із початковою реалізацією із s390-tools, але, коли це можливо, вам слід уникати обробки типових виведених даних у ваших скриптах. Завжди явно визначайте очікувані стовпчики за допомогою параметра --output разом зі списком стовпчиків у середовищах, де потрібне виведення стабільного набору даних.

Програма lsmem завжди виводить список нового діапазону пам'яті, якщо поточний блок пам'яті відрізняється від попереднього блоку в якомусь зі стовпчиків виведених даних. Цю типову поведінку можна перевизначити за допомогою параметра --split (наприклад, lsmem --split=ZONES). Можна скористатися особливим словом "none" для ігнорування усіх відмінностей між блоками пам'яті і створення якомога більшої кількості неперервних діапазонів. Протилежним за семантикою до цього параметра є параметр --all, використання якого призводить до виведення списку окремих блоків пам'яті.

Зауважте, що у деяких стовпчиках виведення може бути представлено неточні дані, якщо правила поділу примушують lsmem до ігнорування різниці у деяких атрибутах. Наприклад, якщо ви об'єднаєте придатні до вилучення і непридатні до вилучення блоки в один діапазон, у виведених даних lsmem увесь діапазон буде позначено як непридатний до вилучення.

Підтримку усіх стовпчиків передбачено не в усіх системах. Якщо вказано непідтримуваний стовпчик, lsmem виведе стовпчик, але не надасть ніяких даних для нього.

Скористайтеся параметром --help, щоб переглянути опис стовпчиків.

ПАРАМЕТРИ

-a, --all

Вивести список для кожного окремого блоку пам'яті, а не поєднувати блоки пам'яті із однаковими атрибутами.

-b, --bytes

Вивести розмір у байтах, а не у зручному для читання форматі.

Типово, одиницею, у якій показано розміри, є байт, а префікси одиниць є степенями 2^10 (1024). Для забезпечення зручності читання відбувається скорочення позначень до першої літери запису; приклади: «1 КіБ» та «1 МіБ» буде показано як «1 K» та «1 M», із вилученням «іБ», яке є частиною цих скорочень.

-J, --json

Bикористати формат виведення JSON.

-n, --noheadings

Не виводити рядок заголовка.

-o, --output список

Вказати, які стовпчики слід вивести. Скористайтеся параметром --help, щоб переглянути опис стовпчиків. Типовий список стовпчиків може бути розширено, якщо список вказано у форматі +список (наприклад, lsmem -o +NODE).

--output-all

Вивести список усіх доступних стовпчиків.

-P, --pairs

Вивести дані у формі пар ключ="значення". Усі потенційно небезпечні символи значень буде екрановано (\x<код>).

-r, --raw

Вивести дані у форматі без обробки. Усі потенційно небезпечні символи буде екрановано (\x<код>)

-S, --split список

Вказати, які стовпчики (атрибути) слід використати для поділу блоків пам'яті на діапазони. Підтримуваними стовпчиками є STATE, REMOVABLE, NODE і ZONES, або «none». Інші стовпчики буде без повідомлень буде проігноровано. Щоб дізнатися більше, зверніться до розділу ОПИС вище.

-s, --sysroot каталог

Зібрати дані щодо пам'яті для екземпляра Linux, відмінного від екземпляра, з якого запущено команду lsmem. Вказаний каталог є кореневим каталогом системи екземпляра Linux, ревізію якого слід виконати.

-h, --help

Вивести текст довідки і завершити роботу.

-V, --version

Вивести дані щодо версії і завершити роботу.

--summary[=умова]

Цей параметр керує виведенням рядків резюме. Необов'язковим аргументом умова може бути never, always або only. Якщо аргумент умова не вказано, типовим буде значення only. Виведення резюме буде придушено для --raw, --pairs і --json.

АВТОРИ

Початкову версію lsmem було написано Gerald Schaefer для s390-tools мовою Perl. Версію мовою C для util-linux було написано Clemens von Mann, Heiko Carstens та Karel Zak.

ДИВ. ТАКОЖ

chmem(8)

ЗВІТИ ПРО ВАДИ

Для звітування про вади використовуйте систему стеження помилками на <https://github.com/util-linux/util-linux/issues>.

ДОСТУПНІСТЬ

lsmem є частиною пакунка util-linux, який можна отримати з Linux Kernel Archive <https://www.kernel.org/pub/linux/utils/util-linux/>.

ПЕРЕКЛАД

Український переклад цієї сторінки посібника виконано Yuri Chornoivan <yurchor@ukr.net>

Цей переклад є безкоштовною документацією; будь ласка, ознайомтеся з умовами GNU General Public License Version 3. НЕ НАДАЄТЬСЯ ЖОДНИХ ГАРАНТІЙ.

Якщо ви знайшли помилки у перекладі цієї сторінки підручника, будь ласка, надішліть електронний лист до списку листування перекладачів: trans-uk@lists.fedoraproject.org.

11 травня 2022 року util-linux 2.38.1