table of contents
- bullseye-backports 4.18.1-1~bpo11+1
- testing 4.18.1-1
- unstable 4.18.1-1
SWAPON(8) | Керування системою | SWAPON(8) |
НАЗВА¶
swapon, swapoff — вимикання пристроїв і файлів для поділу на сторінки і резервування
КОРОТКИЙ ОПИС¶
swapon
[параметри]
[спеціальний-файл...]
swapoff [-va]
[спеціальний-файл...]
ОПИС¶
swapon використовують для визначення пристроїв, на яких відбуватиметься поділ на сторінки та робота із резервною пам'яттю.
Використаний пристрій або файл задає параметр спеціальний-файл. Його може бути задано у формі -L мітка або -U uuid для визначення пристрою за міткою або UUID.
Виклик swapon, зазвичай, відбувається зі скриптів завантаження системи, які роблять усі пристрої резервної пам'яті доступними, тому дії з поділу на сторінки і роботи із резервною пам'яттю на диску розподіляються між декількома пристроями і файлами.
swapoff вимикає резервну пам'ять на вказаних пристроях і у файлах. Якщо задано прапорець -a, резервну пам'ять на диску вимкнено для усіх відомих пристроїв і файлів резервної пам'яті (які буде знайдено у /proc/swaps або /etc/fstab).
ПАРАМЕТРИ¶
- -a, --all
- Усі пристрої, які позначено як «swap» в /etc/fstab, буде зроблено доступними, окрім тих, які вказано із параметром «noauto». Пристрої, які вже використовуються для резервної пам'яті, буде без повідомлень пропущено.
- -d, --discard[=правила]
- Увімкнути відкидання резервної пам'яті на диску, якщо підтримку дії з відкидання або обрізання передбачено для базового пристрою резервної пам'яті. Це може удосконалити швидкодію на деяких пристроях SSD, але часто цього не відбувається. За допомогою цього параметра можна вибрати між двома доступними правилами відкидання резервної пам'яті на диску: --discard=once для виконання одноразової дії з відкидання для усієї області резервної пам'яті на диску при виконанні swapon; або --discard=pages для асинхронного відкидання вивільнених сторінок резервної пам'яті на диску до того, як вони стануть доступними для повторного використання. Якщо не вибрано жодних правил, типовою поведінкою буде вмикання обох типів відкидання. Для вмикання прапорців відкидання можна також скористатися параметрами монтування /etc/fstab discard, discard=once або discard=pages.
- -e, --ifexists
- Без повідомлень пропускати пристрої, яких не існує. Також для пропускання пристроїв, яких не існує, можна скористатися параметром монтування nofail в /etc/fstab.
- -f, --fixpgsz
- Повторно ініціалізувати (виконати mkswap) простір резервної пам'яті, якщо розмір його сторінки не відповідає розміру у поточному запущеному ядрі системи. mkswap(8) ініціалізує увесь пристрій і не перевіряє пристрій на наявність помилкових блоків.
- -h, --help
- Вивести текст довідки і завершити роботу.
- -L мітка
- Використати розділ, який має вказану мітку. (Для цього потрібен доступу до /proc/partitions.)
- -o, --options параметри
- Вказати параметри резервної пам'яті на диску за допомогою сумісного з fstab рядка відокремлених комами значень. Приклад:
swapon -o pri=1,discard=pages,nofail /dev/sda2
- -p, --priority пріоритетність
- Вказати пріоритетність пристрою резервної пам'яті. пріоритетність є значенням від -1 до 32767. Більші значення означають вищу пріоритетність. Див. swapon(2), щоб ознайомитися із усіма описами пріоритетностей резервної пам'яті на диску. Додайте pri=значення до поля параметрів /etc/fstab, щоб скористатися у поєднанні із swapon -a. Якщо пріоритетності не визначено, типовим значенням буде -1.
- -s, --summary
- Вивести резюме щодо використання резервної пам'яті на диску за пристроями. Еквівалент cat /proc/swaps. Цей формат виведення даних є ЗАСТАРІЛИМ, його замінено на параметр --show, який забезпечує краще керування виведенням даних.
- --show[=стовпчик...]
- Вивести придатну до визначення таблицю областей резервної пам'яті на диску. Див. виведення команди з параметром --help, щоб ознайомитися зі списком доступних стовпчиків.
- --output-all
- Вивести список усіх доступних стовпчиків.
- --noheadings
- Не виводити заголовки при виведенні на основі --show.
- --raw
- Виводити дані --show без вирівнювання стовпчиків таблиці.
- --bytes
- Показати розмір області свопінгу (резервної пам'яті) у байтах у виведенні --show замість зручних для читання одиниць.
- -U uuid
- Використати розділ, який має вказаний uuid.
- -v, --verbose
- Режим докладних повідомлень.
- -V, --version
- Вивести дані щодо версії і завершити роботу.
СТАН ВИХОДУ¶
swapoff має такі значення стану виходу, починаючи з версії 2.36:
- 0
- успіх
- 2
- у системі недостатньо пам'яті, щоб припинити використання резервної пам'яті на диску (OOM)
- 4
- системний виклик swapoff(2) зазнав невдачі з іншої причини
- 8
- не пов'язана із системним викликом swapoff(2) помилка (не вистачає пам'яті...)
- 16
- помилка використання або синтаксична помилка
- 32
- усі виклики swapoff завершилися помилками при використанні --all
- 64
- деякі з
викликів swapoff
було
здійснено
успішно
при
використанні
з --all
Команда swapoff --all повертає 0 (усі успішно), 32 (усі невдало) або 64 (деякі невдало, деякі успішно).
У старих версіях до 2.36 не мали документованих стані виходу, 0 означає «успіх» в усіх версіях.
СЕРЕДОВИЩЕ¶
- LIBMOUNT_DEBUG=all
- вмикає показ діагностичних повідомлень libmount.
- LIBBLKID_DEBUG=all
- вмикає показ діагностичних повідомлень libblkid.
ФАЙЛИ¶
/dev/sd??
стандартні
пристрої
поділу на
сторінки
/etc/fstab таблиця
опису
файлової
системи
символами
ASCII
ПРИМІТКИ¶
Файли з дірками¶
Реалізація файла резервної пам'яті у ядрі передбачає можливість запису до файла безпосередньо, без допомоги з боку файлової системи. Це є проблемою для файлів із дірками або файлів із копіюванням при запису у файлових системах, які подібні до Btrfs.
Команди like cp(1) і truncate(1) створюють файли з дірками. Ці файли буде відкинуто swapon.
Попередньо розміщені файли, які створено за допомогою fallocate(1), може бути також оброблено як файли із дірками, залежно від файлової системи. Підтримку попереднього розміщення файлів резервної пам'яті на диску у XFS передбачено, починаючи з Linux 4.18.
Найпридатнішим для портування рішенням зі створення файла резервної пам'яті є використання dd(1) і /dev/zero.
Btrfs¶
Підтримку файлів резервної пам'яті на Btrfs реалізовано, починаючи з Linux 5.0 для файлів із атрибутом nocow. Див. сторінку підручника щодо btrfs(5), щоб дізнатися більше.
NFS¶
Використання резервної пам'яті із NFS може не працювати.
Призупинення¶
swapon автоматично виявляє і перезаписує підпис простору резервної пам'яті із застарілими даними призупинення роботи програмного забезпечення (наприклад, S1SUSPEND, S2SUSPEND...). Проблема полягає у тому, що якщо цього не робити, ми отримаємо пошкодження даних під час наступної спроби виходу зі стану призупинення.
ЖУРНАЛ¶
Команда swapon з'явилася у 4.0BSD.
ДИВ. ТАКОЖ¶
swapoff(2), swapon(2), fstab(5), init(8), fallocate(1), mkswap(8), mount(8), rc(8)
ДОСТУПНІСТЬ¶
Програма swapon є частиною пакунка util-linux і доступна за адресою https://www.kernel.org/pub/linux/utils/util-linux/.
ПЕРЕКЛАД¶
Український переклад цієї сторінки посібника виконано Yuri Chornoivan <yurchor@ukr.net>
Цей переклад є безкоштовною документацією; будь ласка, ознайомтеся з умовами GNU General Public License Version 3. НЕ НАДАЄТЬСЯ ЖОДНИХ ГАРАНТІЙ.
Якщо ви знайшли помилки у перекладі цієї сторінки підручника, будь ласка, надішліть електронний лист до списку листування перекладачів: trans-uk@lists.fedoraproject.org.
Жовтень 2014 року | util-linux |