table of contents
FSTAB(5) | Формат файла | FSTAB(5) |
НАЗВА¶
fstab - статична інформація про файлові системи
КОРОТКИЙ ОПИС¶
/etc/fstab
ОПИС¶
Файл fstab містить описову інформацію про файлові системи, які система може монтувати. fstab читається тільки програмами і не записується; обов’язок системного адміністратора - правильно створити та підтримувати цей файл. Порядок записів у fstab важливий, оскільки fsck(8), mount(8) та umount(8) послідовно перебирають fstab, виконуючи свою роботу.
The file is not read by mount(8) only but often is used by many other tools and daemons, and proper functionality may require additional steps. For example, on systemd-based systems, it’s recommended to use systemctl daemon-reload after fstab modification.
Кожна файлова система описується в окремому рядку. Поля в кожному рядку розділені табуляціями або пробілами. Рядки, що починаються з '#' є коментарями. Порожні рядки ігноруються.
Нижче типовий приклад запису fstab:
LABEL=t-home2 /home ext4 defaults,auto_da_alloc 0 2
Перше поле (fs_spec).¶
Це поле описує блок спеціального пристрою, віддалену файлову систему або образ файлової системи для пристрою loop, який потрібно змонтувати, або файл резервної пам’яті чи пристрій резервної пам’яті, який потрібно дозволити.
Для звичайного монтування воно міститиме (посилання на) блок вузла спеціального пристрою (створений mknod(2)), для пристроїв, що монтуються, як-от /dev/cdrom або /dev/sdb7. Для монтування NFS це поле виглядає як <вузол>:<каталог>, наприклад, knuth.aeb.nl:/. Для файлових систем без сховища можна використовувати будь-який рядок, який, наприклад, буде показано у виведенні df(1). Типове використання для procfs - proc; для tmpfs - mem, none або tmpfs. Інші спеціальні файлові системи, як-от udev і sysfs, зазвичай не вказуються у fstab.
Замість назви пристрою можна використовувати LABEL=<мітка> або UUID=<uuid>'. Це рекомендований метод, оскільки назви пристроїв часто збігаються під час виявлення апаратного забезпечення і можуть змінюватися, коли додаються або вилучаються інші диски. Наприклад, «LABEL=Boot» або «UUID=3e6be9de-139-11d1-9106-a43f08d823a6». (Для вказання LABEL файловим системам використовуйте засоби в залежності від файлової системи, такі як e2label(8), xfs_admin(8), або fatlabel(8)).
Також можна використовувати PARTUUID= і PARTLABEL=. Ці ідентифікатори розділів підтримуються для прикладу в GUID Partition Table (GPT).
Перегляньте mount(8), blkid(8) або lsblk(8), щоб краще ознайомитися з ідентифікаторами пристроїв.
Зверніть увагу, що mount(8) використовує UUID як текстові рядки. Представлення рядків повинне базуватися на символах нижнього регістру. Але ІД томів файлових систем FAT або NTFS використовують символи верхнього регістру (напр., UUID="A40D-85E7" або UUID="61DB7756DB7779B3").
Друге поле (fs_file).¶
Це поле описує точку монтування (ціль) для файлової системи. Для розділів swap, це поле вказується як «none». Якщо назва точки монтування містить пробіли або табуляції, їх слід екранувати як «\040» і «\011», відповідно.
Третє поле (fs_vfstype).¶
Це поле описує тип файлової системи. Linux підтримує багато типів файлових систем: ext4, xfs, btrfs, f2fs, vfat, ntfs, hfsplus, tmpfs, sysfs, proc, iso9660, udf, squashfs, nfs, cifs та багато інших. Детальніше, дивіться mount(8).
Запис swap означає файл або розділ, що використовуватиметься для резервною пам’яті на диску, див. swapon(8). Запис none корисний для привʼязки або переміщення монтування.
Можна вказати більше одного типу розділивши їх комами.
mount(8) and umount(8) support filesystem subtypes. The subtype is defined by '.subtype' suffix. For example 'fuse.sshfs'. It’s recommended to use subtype notation rather than add any prefix to the first fstab field (for example 'sshfs#example.com' is deprecated).
Четверте поле (fs_mntops).¶
Це поле описує параметри монтування, повʼязані з файловою системою.
It is formatted as a comma-separated list of options and is optional for mount(8) or swapon(8). The usual convention is to use at least "defaults" keyword there.
It usually contains the type of mount (ro or rw, the default is rw), plus any additional options appropriate to the filesystem type (including performance-tuning options). For details, see mount(8) or swapon(8).
Основні, незалежні від файлової системи, параметри:
defaults
noauto
user
owner
comment
nofail
Пʼяте поле (fs_freq).¶
Це поле використовується dump(8) для визначення файлових систем, для яких потрібно робити дамп. Типово, нуль (не робити дамп), якщо не вказано.
Шосте поле (fs_passno).¶
Це поле використовується fsck(8) для визначення порядку, в якому перевірка файлової системи виконується під час завантаження. Для кореневої файлової системи fs_passno вказується 1. Для інших файлових систем fs_passno потрібно вказувати 2. Файлові системи на диску перевірятимуться послідовно, але файлові системи на різних дисках перевірятимуться одночасно, щоб використовувати паралелізм, доступний в апаратному забезпеченні. Типово, нульове значення (не fsck), якщо його немає. Типово, нуль (не робити перевірку файлової системи), якщо не вказано.
ФАЙЛИ¶
/etc/fstab, <fstab.h>
ЗАУВАЖЕННЯ¶
Правильним способом зчитати записи із fstab є через використання рутин getmntent(3) або libmount.
Ключове слово ignore як тип файлової системи (3-тє поле) більше не підтримується утилітою монтування на базі чистої libmount (починаючи з util-linux v2.22).
This document describes handling of fstab by util-linux and libmount. For systemd, read systemd documentation. There are slight differences.
ЖУРНАЛ¶
Предок цього файлового формату fstab зʼявився в 4.0BSD.
ТАКОЖ ПЕРЕГЛЯНЬТЕ¶
ЯК НАДІСЛАТИ ЗВІТ ПРО ВАДИ¶
Для звітування щодо вад скористайтеся системою стеження за вадами - <https://github.com/util-linux/util-linux/issues>.
ДОСТУП ДО ПРОГРАМИ¶
fstab is part of the util-linux package which can be downloaded from Linux Kernel Archive <https://www.kernel.org/pub/linux/utils/util-linux/>.
2024-10-01 | util-linux 2.40.2 |