CFDISK(8) | Керування системою | CFDISK(8) |
НАЗВА¶
cfdisk - показ таблиці розділів диска або керування нею
КОРОТКИЙ ОПИС¶
cfdisk [options] [device]
ОПИС¶
cfdisk is a curses-based program for partitioning any block device. The default device is /dev/sda.
Зауважте, що cfdisk надає у ваше розпорядження базові функціональні можливості із поділу на розділи із зручним для користування інтерфейсом. Якщо вам потрібні додаткові можливості, скористайтеся fdisk(8).
Усі зміни міток диска буде збережено лише у пам’яті. Зміни не вноситимуться, доки ви не вирішите записати їх. Будьте обережні з використанням команди запису.
Починаючи з версії 2.25, у cfdisk передбачено підтримку міток дисків MBR (DOS), GPT, SUN та SGI, але більше не передбачено жодних функціональних можливостей для адресування CHS (Cylinder-Head-Sector або циліндр-голівка-сектор). CHS ніколи не була важливою для Linux, і ця концепція адресування немає жодного сенсу для нових пристрої.
Починаючи з версії 2.25, у cfdisk також усунено команду print. Відповідні функціональні можливості надаються програмами partx(8) і lsblk(8) у комфортніший і повніший спосіб.
Якщо ви хочете вилучити стару таблицю розділів з пристрою, скористайтеся wipefs(8).
ПАРАМЕТРИ¶
-h, --help
-V, --version
-L, --color[=варіант]
--lock[=режим]
-r, --read-only
-z, --zero
КОМАНДИ¶
Команди cfdisk можна вводити натисканням відповідної клавіші (натискання Enter після команди не є обов’язковим). Ось список доступних команд:
b
d
h
n
За розміром можна вказати одиницю виміру: KiB (=1024), MiB (=1024*1024) тощо для GiB, TiB, PiB, EiB, ZiB та YiB (частина «iB» є необов’язковою, наприклад «K» є тим самим, що і «KiB»).
q
r
Note that reducing the size of a partition might destroy data on that partition.
s
t
u
Файли скриптів є сумісними одразу з cfdisk, fdisk(8) sfdisk(8) та іншими програмами libfdisk. Докладніші відомості можна знайти у підручнику з sfdisk(8).
Також можна завантажити скрипт sfdisk до cfdisk, якщо на пристрої немає таблиці розділів або ви запускаєте cfdisk із параметром командного рядка --zero.
W
Повторне читання таблиці розділів не завжди працює. У таких випадках вам слід повідомити ядро щодо нових розділів за допомогою partprobe(8) або partx(8) чи перезавантаження системи.
x
Стрілка вгору, Стрілка вниз
Стрілка ліворуч, Стрілка праворуч
Усі команди може бути введено літерами верхнього чи нижнього регістру (окрім W для запису). У підменю або у відповідь на запит ви можете натиснути клавішу Esc для повернення до основного меню.
КОЛЬОРИ¶
Розфарбовування виведених даних реалізовано у можливості terminal-colors.d(5). Неявне розфарбовування може бути вимкнено спорожненням файла
/etc/terminal-colors.d/{команда}.disable
для команди {команда} або для усіх інструментів
/etc/terminal-colors.d/disable
Специфічні для користувача $XDG_CONFIG_HOME/terminal-colors.d або $HOME/.config/terminal-colors.d мають пріоритет над загальними параметрами.
Зауважте, що можна типово увімкнути розфарбовування виведених даних і у цьому випадку каталоги terminal-colors.d не повинні існувати.
cfdisk does not support color customization with a color-scheme file.
СЕРЕДОВИЩЕ¶
CFDISK_DEBUG=all
LIBFDISK_DEBUG=all
LIBBLKID_DEBUG=all
LIBSMARTCOLS_DEBUG=all
LIBSMARTCOLS_DEBUG_PADDING=on
LOCK_BLOCK_DEVICE=<режим>
АВТОРИ¶
Karel Zak <kzak@redhat.com>
Поточну реалізацію cfdisk засновано на початковому коді cfdisk, автором якого є Kevin E. Martin <martin@cs.unc.edu>.
ТАКОЖ ПЕРЕГЛЯНЬТЕ¶
ЯК НАДІСЛАТИ ЗВІТ ПРО ВАДИ¶
Для звітування щодо вад скористайтеся системою стеження за вадами - <https://github.com/util-linux/util-linux/issues>.
ДОСТУП ДО ПРОГРАМИ¶
Програма cfdisk є частиною пакунка util-linux, який можна отримати з архіву ядра Linux <https://www.kernel.org/pub/linux/utils/util-linux/>.
2024-10-01 | util-linux 2.40.2 |